гледай слушай

България с три медала от Олимпиадата в Рио

22.08.2016
Токио ще бъде домакин на следващите летни олимпийски игри

Трийсет и първите олимпийски игри в Рио де Жанейро бяха официално закрити със зрелищна церемония на стадион "Маракана". Домакините предложиха типичния бразилски микс на радост и веселие, но в добре изработено и организирано шоу. Официалната част обичайно включваше предаването на олимпийския флаг на следващия домакин на игрите - Токио 2020, официални речи и представяне на Токио.

Знаменосец на България по време на закриването на Игрите бе капитанът на националния ни ансамбъл по художествена гимнастика Михаела Маевска.

На Олимпиадата в Рио България спечели един сребърен медал – на Мирела Демирева в скок на височина и два бронзови медала – на Елица Янкова в турнира по борба и ансамбъла ни по художествена гимнастика. В общото класиране по медали приключихме на 65-о място

Неприятните емоции за България бяха свързани със случая със Силвия Дънекова, която бе изгонена от Олимпийското село, след като даде положителна допинг проба. Дънекова бе уличена в употреба на еритропоетин, макар че отрече да е взимала веществото пред българските медии.

Американските спортисти с убедителна преднина се наредиха на първо място в крайното класиране по медали на Олимпиадата в Рио. Активът на САЩ е 46 златни, 37 сребърни и 38 бронзови отличия. На втора позиция завърши Великобритания, Китай се нареди на трета, Русия финишира на четвърто място.

Игрите в Рио ще се запомнят с невероятните постижения на Майкъл Фелпс, Юсейн Болт, Симон Байлс и много други спортисти, които ще останат завинаги в историята на световния спорт.

В момента Най-добрият микс от песни 18:00 - 19:00
  • Margaritis Ka I Ka 18:52 в момента
  • Tonika Lyulyakovi Noshti 18:48 Предишна
  • Zdravko Colic Sljive Su Rodile 18:38 Предишна
  • Sofi Marinova, Ustata Buryata V Sarceto Mi 18:35 Предишна
  • Petros Iakovidis Akrovatis 18:32 Предишна
  • Tita Kasay 18:29 Предишна
  • Filip Mitrovic Ludo Srce 18:18 Предишна