гледай слушай

Ивет Лалова e на финал в Рио

17.08.2016
Спринтьорката е сред най-бързите 8 жени на планетата в дисциплината 200 м

Ивет Лалова-Колио се класира за финала на 200 метра на Олимпийските игри в Рио де Жанейро за втори път в своята кариера след петото си място в Атина през 2004 г, съобщава Sportal.bg.

Сребърната медалистка на 100 и 200 м от еврошампионата в Амстердам по-рано през сезона се пребори за второто място във втората полуфинална серия с личен рекорд за сезона от 22.42 сек (+0.1 м/сек) и така намери място сред най-добрите осем по място. Победителка в този полуфинал стана Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар) с личен рекорд от 22.28 сек.

След състезанието Ивет обяви, че на финала ще бяга за цяла България.

Финалното бягане на 200 м в Рио ще се проведе тази нощ от 4:30 часа българско време.

И още едно добро българско представяне – дебютантът на Олимпийски игри Тихомир Иванов се класира на десето място в скока на височина. До момента най-доброто класиране на роден състезател на Олимпийски форум беше на националния ни рекордьор Георги Дъков, който има 14-о място от Игрите в Барселона през 1992.

Тихомир Иванов завърши във финала с резултат от 229 сантиметра, което е изравнено лично постижение за атлета. Олимпийски шампион с 238 сантиметра стана Дерек Друин от Канада.

В момента Честито 12:00 - 15:00
  • Ivana Nomer 1 13:57 в момента
  • Denis Ibraimovic To Je Ona Zena 13:53 Предишна
  • Galena, Fiki Izneverish Li Mi 13:49 Предишна
  • Stamatis Gonidis Den Exeis Kardia 13:41 Предишна
  • Sasho Roman Ptico Byala 13:36 Предишна
  • Rada Manojlovic Spavaj Mirno 13:32 Предишна
  • Maria Losho Pravish 13:29 Предишна