гледай слушай

Ивет Лалова e на финал в Рио

17.08.2016
Спринтьорката е сред най-бързите 8 жени на планетата в дисциплината 200 м

Ивет Лалова-Колио се класира за финала на 200 метра на Олимпийските игри в Рио де Жанейро за втори път в своята кариера след петото си място в Атина през 2004 г, съобщава Sportal.bg.

Сребърната медалистка на 100 и 200 м от еврошампионата в Амстердам по-рано през сезона се пребори за второто място във втората полуфинална серия с личен рекорд за сезона от 22.42 сек (+0.1 м/сек) и така намери място сред най-добрите осем по място. Победителка в този полуфинал стана Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар) с личен рекорд от 22.28 сек.

След състезанието Ивет обяви, че на финала ще бяга за цяла България.

Финалното бягане на 200 м в Рио ще се проведе тази нощ от 4:30 часа българско време.

И още едно добро българско представяне – дебютантът на Олимпийски игри Тихомир Иванов се класира на десето място в скока на височина. До момента най-доброто класиране на роден състезател на Олимпийски форум беше на националния ни рекордьор Георги Дъков, който има 14-о място от Игрите в Барселона през 1992.

Тихомир Иванов завърши във финала с резултат от 229 сантиметра, което е изравнено лично постижение за атлета. Олимпийски шампион с 238 сантиметра стана Дерек Друин от Канада.

В момента Честито 19:00 - 23:00
  • Rumen & Pautalia Dupka Do Dupka.mp3 19:17 в момента
  • Lili Ivanova Greshnica Na Lyubovta 19:12 Предишна
  • Miroslav Ilic Esenna Balada 19:08 Предишна
  • Antipas Eimai Anevasmenos 18:59 Предишна
  • Anelia Day Mi Oshte 18:56 Предишна
  • Aleksandra Prijovic Senke 18:52 Предишна
  • Roxette Listen To Your Heart 18:47 Предишна