
Нова книга срещу стара хартия 13 септември, 2020

Започва осмото издание на националната екоинициатива „Стара хартия за нова книга“. Тази година кампанията ще се проведе в София на бул. „Витоша“ №37, пред Книжен център „Гринуич“, и отново ще е част от Календара на културните събития на Столичната община за 2020 г. Акцията продължава до 19 ч.
Организаторите уверяват, че ще бъдат спазени всички противоепидемични мерки. На опашката пред пунктовете за събиране на стара хартия ще бъде осигурена дистанция от 1,5 м между чакащите. Заглавията на щанда с книги ще бъдат разделени на възрастови групи, така че да се улесни изборът на децата и на техните родители. Носенето на маски е препоръчително.
Регламентът на инициативата гласи, че всяко дете, което с помощта на възрастен предаде 5 кг хартия за рециклиране, ще получи книжка подарък. За да има за всички достатъчно книги, всеки, който изпълни това условие, ще може да получи само една книга. Децата, донесли допълнителни 5 кг хартия, ще получат втора книжка на екотематика - едно от двете специални издания на „ЕКОПАК България“ „Грийн тийн“ и „Ти можеш да спасиш планетата“.
Още награди очакват малките екоактивисти в забавните игри и викторини по време на празничната програма, която включва музикални изпълнения от Бон-Бон и Voice Academy, театрална постановка, представена от „Театър на приказката - София“, и магическото шоу на Ненчо Илчев.
Възпитаният калпазанин котаракът Франт, герой от популярната детска книга „Котаракът Франт и загадъчният остров“ от Иван Раденков, е литературният талисман на кампанията тази година. Но освен с Франт, малчуганите ще се срещнат и със самия автор, който ще изпълни на живо част от оригиналните песни към приказката.
Началото на каузата „Стара хартия за нова книга“ беше поставено на 15 септември 2013 г. Организаторите се обединиха около идеята, че е важно всяко дете още от ранна възраст да се научи да полага грижи за природата, да събира разделно отпадъците и да има специално отношение към книгата и четенето.
Хороскоп Виж всички
Новини

„Нашето последно“ няма да е последен проект за Джия и VessoU

Променливо време през уикенда и новата седмица

Мустафа Чаушев с безплатен концерт в Шумен заедно с дъщеря си Ажда

„28 години по-късно“: Зомби апокалипсисът се завръща с още по-смразяващ ужас

Засилено полицейско присъствие по празниците: жандармерия и скрити патрули ще следят за реда

Галин представи поредната песен от предстоящия си албум

Василена Стоянова няма търпение да представи новите си фолклорни проекти

2025 червени яйца ще боядисат в Бачковския манастир на Велики четвъртък

Рени и Яни Янков с премиера на дуетната си песен до броени дни

Седмица на Земята в Стара Загора започва с мащабни събития

Засилен полицейски контрол по пътищата: Екипи на изходите от градовете и ключови кръстовища
