
РЗИ започват проверки за продажбата на райски газ 11 август, 2022

Министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев изиска регионалните здравни инспекции незабавно да започнат проверки за въведената забрана за продажба и употреба на райски газ и пълнители за него на лица под 18 г.
Законът забранява и употребата на райски газ в закрити обществени места (с изключение употребата за медицински цели и за хранително-вкусовата промишленост), както и на открити обществени места като прилежащи терени и тротоари на детски ясли, детски градини, училища, ученически общежития и места, където се предоставят социални услуги за деца, на площадките за игра и при организирани мероприятия за деца и ученици.
В тази връзка на регионалните здравни инспекции са възложени контролни функции по спазване на въведените забрани.
Нарушенията се установяват с актове, съставени от държавни здравни инспектори от РЗИ и/или от държавни здравни инспектори от Министерството на здравеопазването, а наказателните постановления се издават от директора на регионална здравна инспекция, съответно от министъра на здравеопазването.
Хороскоп Виж всички
Новини

Plovdiv Vibes 2025: „Генерации“ събира пловдивчани и гости в 10-дневен културен маратон

Веселин Маринов с концерт в Бяла и премиера на песента „Моя Бяла“

По-високо обезщетение и по-голям процент за работещите майки през втората година от майчинството

Виктория представя първа колаборация с международен изпълнител

Финалът на ТОП 10 Български танцов фолклор ще бъде във Варна

Пещера „Шаренка“ край Мадан вече е отворена за посетители

НАП алармира за фалшиви имейли с обещания за възстановяване на данъци

Хасково посреща XXII Национален и III Международен фестивал на камерния танц

Хищникът: Опасна зона – ново начало за култовата поредица

Екипът зад "Гунди" ще снима филм и за живота на Лили Иванова

Над 15 000 деца и 300 известни личности се включиха в „Походът на книгите“
