
Сгради светват в зелено за Европейския ден на донорството 07 октомври, 2023

НДК
Снимка: iamn.bgВ 19 общини фасадите на емблематични сгради или обекти ще бъдат осветени в зелено по повод днешния Европейски ден на донорството и трансплантацията на органи, тъкани и клетки. Това съобщиха от Изпълнителна агенция „Медицински надзор“.
Осветяването на фасадите ще стане едновременно от 19:15 ч. до 20:15 ч. Зеленото е цветът на донорството и трансплантацията.
Денят ще премине под мотото „Твоето настояще е тяхното бъдеще!“, а основната цел е да се повиши обществената информираност за смисъла и значението на донорството и трансплантацията като възможност за спасяване на човешки животи.
Българите, чакащи за трансплантация на орган, са 849, показват данните на агенцията към 6 октомври 2023 г. От началото на тази година при 17 донорски ситуации е даден шанс за живот на 42-ма души. Извършени са и 141 трансплантации на хемопоетични стволови клетки, както и 685 тъканни трансплантации.
Хороскоп Виж всички
Новини

Първата в света отопляема веломагистрала: Иновация в Трондхайм, Норвегия

До юни: Отварят скоростния път Мездра – Ботевград и участък от АМ „Хемус“

Започна новото издание на кампанията на МОН „Аз съм отговорен шофьор“

Авиобази и музеи отварят врати за Деня на космонавтиката

Враца става по-красива с артистични инсталации и фигури от цветя

Започнаха тестове на новата система за контрол на средна скорост в София

Още 300 пощенски станции ще предлагат административни услуги от 14 април

ЕС обмисля драстично намаляване на компенсациите при закъснения на полети

Ученици от Троян помагат на връстниците си в Трявна

Михаела Маринова празнува 10 години на сцената

Съдът в Силистра образова бъдещите шофьори
