
Отбелязваме Никулден с богата програма в цялата страна 06 декември, 2023

Над 200 000 именици празнуват на Никулден.
Освен тях днес празнуват моряците, рибарите, търговците и банкерите, чийто покровител е Свети Николай Мирликийски Чудотворец.
Никулден е празник на град Бургас. От Общината са организирали много богата програма.
Най-бургаските песни ще прозвучат на големия никулденски концерт, който започва в 17.30 часа на площад „Тройката“. Ще бъдат изпълнени песни като „Бургаски вечери“, „Ах, морето“, „Здравей, как си, приятелю?“, „Имало в Бургас“, „Момчето, което говори с морето“, „Непознати улици“. Около 18.30 часа се очаква да бъдат „запалени“ елхата и празничното осветление на града. След това ще бъдат изпълнени по-бързи, отново бургаски песни, които да накарат публиката да танцува.
Враца продължава традицията големите празници да се честват на централния площад в града. За поредна година Никулден ще бъде отбелязан с рибен курбан и благотворителна изложба-базар на пълнени шарани. Програмата започва в 11:30 часа с водосвет за здраве и благополучие и раздаване на рибен курбан на присъстващите. Ще бъдат раздадени риби на потребителите на социалните услуги.
Във Варна – тържественото запалване на светлините на градската елха и празничен коледен концерт за деца ще се проведе навръх Никулден. Традиционно събитието ще бъде от 18.00 часа на площад „Независимост“. В концерта ще вземат участие детски вокални и танцови състави от морската столица.
Хороскоп Виж всички
Новини

В Световния ден на здравето започва кампания, посветена на майките и новородените

100 години Седмица на гората: „Век от вечността в създаване, опазване и грижа!“

Саша Матич представи 4 нови песни

Емилия и Галин: Има ли любовта срок на годност?

Всичко, което трябва да знаем за кръводаряването

6 април – Ден на Свети Методий и на храбрите българи

Рак на простата - симптоми и лечение

Застудяване, сняг и валежи: Какво време ни очаква в началото на новата седмица?

В Разград търсят най-красивите цветни градини и раздават „Бонбони за смет“

Новата песен на Преслава - "докосва сърцето" и "хваща за гърлото"

Лейтенант Дребин се завръща в „Голо оръжие“: Лиъм Нийсън поема щафетата
