Испания е Европейски шампион по футбол за четвърти път 15 юли, 2024

Испания е Европейски шампион по футбол за четвърти път

EURO 2024

Снимка: БГНЕС

Отборът на Испания е новият Европейски шампион по футбол, след като на финала победи Англия с 2:1. Това е четвърта титла за Испания на Стария континент след 1964-а, 2008-а и 2012-а година, докато Англия губи втори пореден финал след поражението от Италия с дузпи преди три години.

След нулево първо полувреме двата отбора демонстрираха нападателен футбол след почивката, а ситуацииите бяха вероятно три пъти повече. Нико Уилямс откри резултата в 47-ата минута, а Микел Оярсабал донесе успеха и титлата четири минути преди края на срещата. Резервата Коул Палмър изравни в 72-ата минута.

<p>EURO 2024</p>

EURO 2024

Но тимът на Испания напълно заслужено може да се поздрави за успеха, тъй като игра най-добре, постоянно и демонстрира някои от най-красивите моменти в целия турнир.

За още новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!