
Летният театър във Варна е домакин на фолклорен фестивал с вход свободен 30 юли, 2024

С дефиле на участниците във Варна започна 32-рото издание на Международния фолклорен фестивал „Варненско лято“, който продължава до 1 август.
Тази година в него гостуват състави от Украйна, Словакия, Черна гора, Унгария, Грузия, Китай, Тимор-Леще и Албания. Представители на домакините са отново Фолклорен ансамбъл „Варна“ и Ансамбълът за народни песни и танци „Одесос“ при Областната дирекция на МВР във Варна.
Изявите на артистите са всяка вечер от 21:00 ч. на сцената на Летния театър със свободен вход, като преди това те ще демонстрират своето изкуство и на сцена „Раковина“ в Морската градина.
Фестивалната вечер днес е под наслов „Пътуване по света“ и представя гостите от Албания, Украйна, Китай, както и Фолклорен ансамбъл „Янтра“, основан в Будапеща от младежи с български произход. Следва участието на формациите от Словакия, Тимор-Леще, Черна гора и Грузия.
Тържественото закриване е с гала концерт „Да останем приятели“ на всички изпълнители със специалното участие на Ансамбъла за народни песни и танци „Одесос“.
Фолклорният фестивал „Варненско лято“ е член на Европейската фестивална асоциация и Асоциацията за фолклорни фестивали - член на ЮНЕСКО.
За още любопитни новини – слушай радио Веселина – най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Електронен регистър ще обедини професионалните домоуправители и етажната собственост

Върховният съд отмени новото райониране на Русе – какво следва за данъците?

Мария със заявка за тоталния хит на сезона

Ямбол облекчава паркирането на хора с увреждания в „Синя зона“

TikTok въвежда "Време за почивка" за тийнейджърите

В Стара Загора търсят „Учител на новото време“

Габрово отново домакин на магичния фестивал „Златна Котка“ 2025

Тревожна статистика: Над 26% от учениците в България употребяват тютюневи изделия

Лидия на една сцена с Драгана Миркович и Миле Китич!

Аварии оставят части от София без топлоподаване

Лейди Гага превръща хаоса в изкуство с новия си албум MAYHEM
