
Български филм е най-гледаният у нас през 2024 година 03 януари, 2025

Биографичната драма "Гунди - Легенда за любовта" е най-гледаният филм у нас, сочат обобщените данни от киносалоните в края на годината.
Историята на българския футболист Георги Аспарухов, разказана в три часа, е събрала от излизането си в средата на октомври до края на годината 705 856 зрители и 9 313 242 лева приходи от билетите им.
На второ място е анимацията "Аз, проклетникът 4", която е от юли по екраните и до края на годината има 202 771 зрители.
Трети по ред е също анимационен филм - "Отвътре навън 2", като от юни до декември са го гледали 210 576 зрители.
Под 200 хиляди зрители събират останалите филми в годишния топ 10:
На четвърта позиция е "Дедпул & Върколака", пети е "Дюн: Част втора", шестото място е за "Гладиатор II" на Ридли Скот, който излезе през ноември, седми е "Супер Марио Bros.:Филмът", следва българската комедия "Почивката", популярна и като "Бай Иван 3", деветото място заема екшънът "Лоши момчета: Всичко или нищо". Десета е анимацията "Смелата Ваяна 2".
За още новини от света на киното – слушай радио Веселина-най-добрият микс от песни!
Хороскоп Виж всички
Новини

Започнаха тестове на новата система за контрол на средна скорост в София

Още 300 пощенски станции ще предлагат административни услуги от 14 април

ЕС обмисля драстично намаляване на компенсациите при закъснения на полети

Ученици от Троян помагат на връстниците си в Трявна

Михаела Маринова празнува 10 години на сцената

Съдът в Силистра образова бъдещите шофьори

Окончателно: БНБ одобри преработените проекти на българските евромонети

Космосът оживява в Стара Загора: Ден на отворените врати в Планетариума „Юрий Гагарин“

„Пица за смет“: Добрич се обединява за по-чист град на Цветница

Кейти Пери ще лети в космоса

Благотворителен базар в Банско събира "От хора в нужда за хора в нужда"
